Kalibrace alkohol testerů

Doplňující informace:

  • Protože mnoho typů alkohol testerů si je vzájemně velmi podobných (jednotliví prodejci často prodávají stejné typy pod svým vlastním označením), je velmi pravděpodobné, že v mnoha případech dokážeme nakalibrovat i alkohol tester, který není uveden v tomto seznamu.

  • Doporučené intervaly kalibrací jsou uvedeny dle doporučení jednotlivých výrobců, kteří toto udávají různým způsobem. Tento údaj tedy neslouží pro nějaké porovnávání jednotlivých typů alkoholových testerů. Obecné doporučení je kalibrovat přístroje po cca 6 měsících, a to i v případě velmi malého počtu měření.

  • V případě, že je alkotest používán intenzivně, např. pro několik desítek měření denně, doporučujeme zkrátit kalibrační interval na 3 měsíce.
  • Kalibrace by se měla provést rovněž v případě, když alkotester opakovaně udává hodnoty velmi se lišící od očekávání, např. 0,90 ‰ když bychom očekávali max. 0,10 ‰ nebo 0,20 ‰.
  • Nezapomínejte také na baterie. Zejména alkotesty s polovodičovým čidlem mají dost značnou spotřebu a nedostatečně nabité baterie mohou rovněž způsobovat nesprávné měření. Např. pro alkoholový tester CA 2000 doporučuje výrobce měnit baterie vždy nejdéle po 300 měřeních (záleží samozřejmě také na kvalitě baterií).
  • Při uplatňování výhodnějších cen kalibrací od 10 ks přístrojů se musí jednat o stejný typ alkohol testeru a je nutné je předat na kalibraci současně.

Cena výměny senzoru alkoholového testeru (poslední sloupec) je uvedena včetně nezbytné následné kalibrace přístroje.

 

Stránka 1 z 1 - 17 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 17 položek celkem